Dośćwiadczenie w aranżacji wnętrz

Pierwsze tapetowanie firmy AZ-ART to Warszawa Nocą - fototapeta ze zdjęcia panoramy miasta. Początki były trudne - jaki klej do tapet wybrać, jak przygotować ścianę pod tapetę? Trochę trwało zanim zrozumielismy, że tapetą nie zakryjesz wszystkich nierówności na ścianie, że ściana musi być zagruntowana, że tapetowanie na zakładkę nie jest dobrym rozwiązaniem. Wiele lat doświadczenia w aranżacji wnętrz pozwoliło nam dojść do perfekcji.

Tapeta papierowa jest bardzo efektownym materiałem na gładką ścianę. Jest mnóstwo wspaniałych katalogów tapet do pokoju dziecięcego, znakomita większość to właśnie tapety papierowe. Jest to oczywiście bardzo zdrowy materiał, ściana nie traci swoich właściwości oddychania, można je przemywać wilgotną szmatką. Niestety nie jest to tapeta łatwa w układaniu, pod wpływem kleju potrafi dość sporo się rozciągać, pozostawiając nieestetyczne pęcherzyki powietrza. W firmie az-art układanie tapet papierowych mamy w małym palcu;)

Tapeta fizelinowa różni się od innych tapet sposobem układania. Nie smarujemy tapety klejem, wystarczy nanieść klej na ścianę. W Warszawie jest wiele sklepów z klejami do tapet fizelinowych. Tapetowanie rozpoczynamy od pocięcia tapety na bryty z małym zapasem, po przyklejanie tapety do ściany odcinamy nadmiar materiału. Fizelina jest miła w dotyku, chociaż cieżko się ją czyści, nadaje wnętrzu przytulny charakter.

Tapeta winylowa jest bardzo dobrym pomysłem na ściany narażone na lekkie zabrudzenia. Często układamy tapety winylowe w przedpokoju, na klatce schodowej w miejscach gdzie często brudzi się ściana. Ten rodzaj tapet jest odporny na przemywanie, można je czyścić mokrą gąbką. Układanie tapet winylowych zależy od podkładu samej tapety, często jest na podkładzie papierowym lub fizelinowym - od tego uzależniamy jakiego kleju do tapet należy użyć.

Układanie tapet tekstylnych to dość duże wyzwanie. Tapetowanie należy bardzo dobrze zaplanować. Tutaj nie ma miejsca na pomyłki, przy klejeniu tapety należy uważać aby nie zabrudzić jej klejem. Ubrudzenia tapet podczas układania nie da się już wyczyścić, dlatego należy powierzyć tapetowanie specjalistom. Firma az-art układanie tapet, nawet tekstylnych, prowadzi na codzień w Warszawie i okolicach. Układamy tapety od lat, wiemy jakiego kleju użyć do konkretnego rodzaju tapet.

Na ściany, na których pojawiają się pęknięcia czy rysy, świetnym pomysłem jest układanie tapet z włókna szklanego. Ułożenie tej tapety pozbawia nas wszelkich problemów związanych z pękaniem ścian. Układanie tapet na ścianie z pęknięciami należy odpowiednio zaplanować. Ściany przed tapetowaniem należy zagruntowac aby związać luźne podłoże, wzmocnić je, oraz ograniczyć chłonność ścian. Układanie tapet w nowym budynku w Warszawie na Mokotowie znakomicie zamaskowało pęknięcia ścian wynikających z osiadania gruntu.

Tapety ekskluzywne, drogie tapety zachodnich firm - ARTE, Cole&Son, CASAMANCE, Eijffinger, HARLEQUIN, SIRPI, Rasch, Vescom, MARBURG, Muraspec, York Wallcoverings, DESIGNERS GUILD, ROMO, VillaNova, ZOFFANY, Sanderson, KHROMA, RALPH LAUREN, Osborn & Little. Układanie tapet drogich nie jest dla nas żadnym problemem. W Warszawie firma az-art zdobyła doświadczenie w tapetowaniu drogimi tapetami, odpowiadamy finansowo za powierzone nam tapety. Tapetowanie nie ma przed nami żadnych tajemnic.

Ciekawym rozwiązaniem na nierówne ściany jest układanie tapety typu Raufaza, Rauhfaser. Jest to strukturalna tapeta na fizelinie lub włóknie szklanym, doskonale przykrywająca wszelkie nierówności na ścianie. Układanie tapet raufaza jest czynnością wymagającą zachowania należytej staranności. Po ułożeniu tapety raufaza będzie ona malowana, należy zatem pamiętać o dokładnym połączeniu styków poszczególnych pasów tapety, tak aby po malowaniu, ściana wyglądała estetycznie. Tapetowanie starych kamienic w Warszawie wykonywaliśmy właśnie raufazą.

Przygotowanie ścian pod tapety, okladziny ścienne czy zwykłe fototapety nie jest czynnością bardzo skomplikowaną. Układanie tapet wymaga jedynie gładkiego i zagruntowaniego podłoża. Firma az-art zajmuje się profesjonalnym układaniem tapet, ale mamy zaprzyjaźnionych fachowców w Warszawie, którzy przygotują Twoją ścianę szybko, czysto, bez pylenia i chlapania. Gładka ściana pomalowana gruntem jest idealnym podłożem do układania tapet. Jeśli chcesz położyć tapetę na swoją ścianę, az-art.pl jest najlepszym adresem.

Wykonawcy zajmujący się wykańczaniem wnętrz w Warszawie bardzo często korzystają z naszych usług, ponieważ tapetowanie jest pracą trudną, wymagającą precyzji i doświadczenia. Az-art od lat z sukcesami układa tapety nie tylko na terenie Warszawy. Tapetowanie często przerasta firmy remontowe, dlatego układanie tapet zlecają firmie az-art. Warszawa to miasto pełne ekip remontowych, niestety niewiele z nich potrafi profesjonalnie układać tapety. Telefon do Az-art znajdziesz na stronie w zakładce kontakt.